sâmbătă, 25 octombrie 2014

Catalanii au suferit prima înfrângere în acest campionat!

Real Madrid și FC Barcelona au fost protagonistele derby-ului suprem al fotbalului, iar gazdele s-au impus, pe „Santiago Bernabeu”, scor 3-1, la capătul unui meci în care oaspeții au debutat fulminant.
Real Madrid a câștigat, în această seară, derby-ul jucat pe teren propriu, cu FC Barcelona, scor 3-1. Oaspeții au început foarte bine întâlnirea și au deschis scorul prin Neymar, în minutul 3. „Galacticii” au egalat după ce Cristiano Ronaldo a transformat un penalty, în minutul 34, iar Pepe a adus realul în avantaj, în minutul 50. Scorul final a fost stabilit de Benzema, în minutul 61, după ce francezul a fructificat un contraatac tăios.
Astfel, FC Barcelona a suferit prima înfrângere din acest campionat, dar elevii lui Luis Enrique rămân pe primul loc al clasamentului, cu 22 de puncte după 9 etape. Real Madrid se afla pe locul 2 cu 21 de puncte.